Hoe regelmatiger verdeeld en hoe fijner de belletjes van de mousse zijn, des te beter is de Champagne. Er zitten gemiddeld 250 miljoen belletjes in een fles Champagne.
Heerlijke binnenkomst, zacht, buitengewoon harmonisch en toch optimaal smaakrijk en verkwikkend. Het is een zeldzame totaalbeleving en dat in de zeldzame vorm van perfectie. Het rijke koolzuurgehalte is optimaal versmolten/opgenomen en daardoor uitzonderlijk goed vertee- en inneembaar. Een wijn met zeer veel smaak en dit blijft zo tot lang na het afscheid terwijl het alcoholgehalte zich niet vertoont. Fascinatie, plezier en verleiding zorgen voor genieten van een bijzondere champagne met een ongekend hoog 'wijn' gehalte!
In 1915 verlaat wijnhandelaar Armand-Raphaël Graser de Elzas om in Damery een noble champagne te gaan maken; AR Lenoble, het familiebedrijf waarvan Anne en haar BROER Antoine Malassagne (achterkleinkinderen van Armans-Raphaël) inmiddels de vierde generatie vertegenwoordigen. Lenoble geniet wereldwijd een prima reputatie, het gevolg van het streven naar het hoogste kwaliteitsniveau. De 18 hectaren wijngaard in eigen bezit zijn goed voor circa 50% van de productie, de overige druiven worden ingekocht. Lenoble streeft naar een biologisch onderhoud van de wijngaarden, dus zonder kunstmest of insecticiden. Champagne Lenoble produceert 350000 flessen waarvan 65% wordt geëxporteerd.